рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

19-06-2013, 08:50 admin  

Інтелектуали Єшкілєв і Павлів презентували "третій шлях" України, якого насправді немає...
Інтелектуали Єшкілєв і Павлів презентували "третій шлях" України, якого насправді немає... Книгою "Україна: Третій шлях"провідне українське книжкове видавництво "Фоліо" розпочало серії книжок українських інтелектуалів. Про це розповів на початку презентації, що відбулася в Івано-Франківську в книгарні "Є" в понеділок, 17 червня, гендиректор видавництва Олександр Красовицький.


«Ідея книги проста — в нас останнім часом майже немає актуальної публіцистики, такої, яка б була не для сьогоденного читання в газеті чи інтернеті, а для розуміння та осмислення, — говорить Олександр Красовицький. — Ми вирішили започаткувати окрему серію, і розпочали її з цієї книжки. Тема була задана видавництвом, і під неї ми шукали авторів. Вважаю, що все вийшло. Цього року в цій серії вийдуть ще дві книжки. Ми не будемо тут дрібнити, авторами будуть лише знакові фігури».

Книга Єшкілєва і Павліва "пропонує дискусію на непрості теми", мовиться в аннотації до книги. І саме в формат такої дискусії майже переросла презентація книги, попри намагання авторів на початках розвернути її в формат "гі-гі-га-га-все-навколо-гімно-каналізація-зливний бачок..." Не вийшло:)

«Україна — настільки серйозний предмет, що потребує кількох діагностів, — каже Володимир Єшкілєв. — Це мають бути кілька людей з різними практиками, досвідом. Я підходив до цієї теми з методикою екзистенційною, метафізичною, поставив найвищі стандарти».

«Останні кілька років після повернення з Польщі я пишу про Україну та українців, намагаюся розібратися, чому ми так погано живемо, — говорить Володимир Павлів. — Тут немає критики держави чи державної еліти, бо не можна весь час у всьому звинувачувати державну владу. У цій книзі є статті переважно іронічного характеру з критикою українського суспільства».

Володимир Павлів, який окрім того, що є письменником, журналістом та публіцистом, є ще й координатором Руху відродження Галичини, висловився з того приводу, що насправді ніякого "третього шляху" для України немає - їй просто треба зробити вибір між Азією та Європою.

А ще Павлів висловив переконання, що політики, корпорації, влада та ЗМІ нам нав'язують ігри, в які не варто грати. Зокрема він повідомив, що не ходить на вибори: "Вибори - це ще одна маніпуляція, яку нам нав'язують. Систему необхідно ламати. Але чи є в Україні контр-системна опозиція? Така яка не прагнула б зберегти систему, а зламати її? Ні, всі наші так звані опозиції нічого змінювати не хочуть. Вони лише хочуть в існуючій системі зайняти місце влади. Тому - для чого ходити на вибори...? Так само нами маніпулють, наприклад, коли реклама нам говорить: Пий ось таке пиво - цим ти підтримуєш Україну! Я принципово не буду пити це пиво з мотивів "підтримати Україну". Не треба грати в ігри, які нам нав'язують - будь то вибори чи "рятування України" пивом".

В якості прикладу Володимир Павлів навів добре відому йому Польщу. "В свій час, розповів він, ще в радянські часи, коли комуністична влада Польщі "була сильна як ніколи", окремі інтелектуали робили на погляд загалу "дурну" роботу - писали плани економічних перетворень (Бальцерович), писали про незалежну польську зовнішню політику, про національні інтереси та пріоритети Польщі в майбутньому світі, коли впаде Радянська імперія та розваляться блоки її сателітів... І тому Польща на початку 90-х, коли розвалилася комуністична система, мала напрацювання програми реформ та розвитку, чого не мала Україна на той час. Тому Польща пішла далеко вперед, а ми і є зараз "там, де є".

"Очевидно, що існуюча зараз в Україні система розваляться. Не може не розвалитися. Питання тільки - "коли" це станеться. Але чи є в нас зараз напрацювання - що робити далі, на руїнах існуючої системи? Зокрема в тих партій, які називають себе опозиційними? - Немає. Якщо є - покажіть! Наша книга, зокрема, має на меті спонукати таку діяльність", - розповів Володимир Павлів.
Сторінка 1 з 2 | Наступна сторінка

Джерело: http://www.firtka.if.ua/?action=show&id=36943

версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини