рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

31-05-2013, 17:19 admin  

Донбас не годує Галичину, а сам, як порохотяг, висмоктує кошти із державної скарбниці
Донбас не годує Галичину, а сам, як порохотяг, висмоктує кошти із державної скарбниці Із виступу народного депутата України
Дмитра Шлемка
на пленарному засіданні Верховної Ради України
24 травня ц. р.

У політичних дискусіях, особливо рейтингових ток-шоу, Партія регіонів часто використовує як аргумент тезу, що Донбас годує Галичину. Чи насправді це так? Чи дійсно Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська області є лише споживачами донецьких, луганських економічних донорів?

Як засвідчує аналіз доходів і витрат цих регіонів, то не все, про що говорять політики, є правдою, а точніше, за частиною правди ховається велика брехня.
Для того, щоб дати відповідь на запитання, хто кого годує в Україні, потрібно визначити переважно дві позиції: скільки коштів область чи регіон дає в державну скарбницю і скільки від неї отримує назад. Цей баланс є простою і досить точною порівняльною характеристикою ситуації.

Отож Галичина у 2012 році внесла до державної скарбниці у вигляді податків, внесків та інших платежів 8,4 млрд. грн., а натомість у вигляді дотацій вирівнювання отримала 7,9 млрд. грн. З Донбасу цього ж року до Державного бюджету надійшло понад 21 млрд. грн., тобто в 2,5 раза більше, ніж із трьох галицьких областей. Однак із державної скарбниці Донецька та Луганська області в 2012 році у вигляді дотацій, субсидій, субвенцій, трансфертів Пенсійного фонду, бюджетного фінансування вугільної галузі отримали аж 48,6 млрд. грн., або в 6 разів більше, ніж три області Галичини.

Якщо більшість областей України отримують трансферти, розраховані відповідно до Бюджетного кодексу, тобто залежно від чисельності населення, кількості учнів, сімей із дітьми тощо, то Донеччина є лідером за цільовими коштами, які виділяють на виконання специфічних робіт і послуг. Часто це пов’язане з наявністю корупційного інтересу, коли бюджетні асигнування виділяють для згаданого регіону на підставі не закону про Держбюджет, а підзаконних актів. Нещодавно Бюджетний комітет Верховної Ради України перерозподілив 1,7 млрд. грн. для областей. Не треба довго гадати, кому і скільки перепало. івано-Франківщина отримала 11,7 млн. грн., Донеччина — 160 млн., тобто в 14 разів більше. Отак завжди.

У той же час «заможний» донецький регіон є аутсайдером у сплаті ПДВ до бюджету. Причина проста: сповна відшкодовують експортне ПДВ донецьким компаніям. Скажімо, в 2012 році на Донбасі було зібрано 15,9 млрд. грн., а відшкодовано 17,3 млрд. Щодо підприємств Галичини, то з них ПДВ збирають сповна, а повертають лише частково.

Ще гірша ситуація в Донбасі з пенсійним забезпеченням. Щоб у Донецькій області прогодувати місцевих пенсіонерів, кожен працюючий донеччанин повинен би щомісячно сплачувати до Пенсійного фонду 1037 грн., а насправді ці нарахування на одного працюючого становлять лише 645 гривень. Тому з центрального бюджету на утримання кожного донецького пенсіонера додають 392 гривні на одного працюючого, або 13,8 млрд. грн. становлять трансферти Пенсійному фонду Донбасу. В Галичині — зовсім інша ситуація.
Висновок із наведеного такий: Донбас не годує Галичину. Це міф політиків із Партії регіонів для обдурювання своїх довірливих виборців. Галичина — самодостатній регіон не лише в політичному, а й у фінансово-економічному плані, й ні перед ким на колінах не стоїть.

Джерело: http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews%5Btt_news%5D=23096&tx_ttnews%5BbackPid%5D=24&cHash=c80246bafd

версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини