рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

14-05-2013, 14:46 Володимир Павлів  

«Рух відродження Галичини»: пора переходити до справ
10 травня у Львові відбувся круглий стіл для прихильників ідей «Руху відродження Галичини». До участі було запрошено також координаторів РВГ з Івано-Франківська, Тернополя та кількох районних центрів.

Рух як організація зовсім молода, з моменту першого засідання на початку цього року займався формальними і «паперовими» справами: написання концепцій, статуту, положення про членство, розробкою та запуском Інтернет-сайту.

Тепер же з`явилася потреба зайнятися справами конкретнішими з метою широкої популяризації ідей РВГ та рекрутації нових членів і симпатиків Руху. Однак, перше питання, що його виніс на обговорення координатор РВГ Володимир Павлів, стосувалося - питання стратегічної і тактичної співпраці з іншими структурами та ініціативами.

Справа в тому, що тема «галицької окремішності» (так евфемічно називають різні ініціативи, які популяризують ідеї «галицької автономії» чи Галичини як суб’єкта майбутньої Української федерації) за останні два-три роки стала досить популярною серед інтелігентських, артистичних, а відтак і навколо політичних середовищах регіону. Та й не тільки – наприклад, за перші кілька місяців ще неформального існування РВГ стати його членами висловили бажання не тільки мешканці трьох галицьких областей, але й галичани, що живуть у країнах Європи та столиці України. Своєрідних галицьких «автономістів» сьогодні можна зустріти практично у різних сегментах політичного спектру – від націоналістів до прихильників лівої ідеології. Тільки у цьому році виникли такі різні за суттю проекти як – ініціативна група Української галицької партії та Клуб галицької кухні, котрі з різних позицій і різних міркувань «розкручують» тематику галицької особливості.

Крім того, ініціативою РВГ зацікавились також організації та середовища, що плекають «місцевий патріотизм» та ідеї федерації зі сходу, півдня та зі столиці України. Тож молодій організації РВГ на самому початку важливо було визначити, з ким і на яких засадах можна і треба співпрацювати. Учасники круглого столу практично одностайно погодились не відкидати жодних пропозицій партнерства, аж поки це не суперечитиме основним завданням і цінностям Руху.

Друге важливе питання, яке обговорили і погодили учасники зустрічі у Львові – це створення коаліції про-галицьких Інтернет-ресурсів, а також пропонувати участь у ній традиційним ЗМІ. І останнім пунктом програми було рішення почати створення в рамках РВГ «професійних груп» чи «секцій за інтересами» з числа членів та сим патиків Руху. Перші групи, створення яких було озвучено – це «Мова Галичини і Володимирії», «Економіка і підприємництво» та «ЗМІ і PR».

Автор публікації: Володимир Павлів

версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини