рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

19-04-2013, 15:27 Володимир Павлів  

«Погляд Галичини»
ГО «Музей Ідей» та «Рух відродження Галичини» працюють над реалізацією проекту з такою назвою. Проект амбітний і недешевий. Тому шукаємо тих, хто міг би надати підтримку – спонсорів, партнерів у містах тощо. Ознайомтеся і приєднуйтесь.

 

Ідея проекту

 

Сьогодні Галичина існує тільки як концепція ностальгійної пам’яті, як версія майже втраченої і забутої культури, як фантазія про ідеальний мікросвіт – мультикультурний, поліконфесійний, толерантний. Провінційний у своїй досконалості і досконалий у своїй провінційності.

Історики люблять підкреслювати, що Галичина – це штучний витвір просвітницького абсолютизму Габсбурґських монархів. Але разом з тим, ніхто не може заперечити, що на цій «штучній» території жили справжні люди. Вони різнилися мовою і віросповіданням, національністю і соціальним статусом, народним одягом й інтер’єрами фотосалонів. Але було у них і щось спільне – це справжність і гідність. Цю справжність можна ще й нині побачити на старих, довоєнних фотографіях – на яких вони не намагаються вдавати з себе когось, ким вони не є. З яких вони дивляться на нас прямо, спокійно, відкрито і з почуттям власної гідності.

 

Зустрітись з цим поглядом один на один для нашого сучасника, для кожного з нас – це заглянути в обличчя колишньої справжності й гідності і відчути при цьому свою перебільшену значущість і полохливу непевність.

 

У погляді тих давніх галичан відбивається їхній світ. Заглянувши на фото у їхні очі, ми можемо дізнатися, наскільки різняться наші світи. І зробити висновки з цього.

 

Мета проекту

 

Зацікавити сучасну галицьку молодь системою цінностей наших предків і таким чином зміцнювати у них почуття патріотизму, любові до своєї землі, історії і культури. За допомогою художніх засобів заохотити сучасних мешканців колишньої Галичини до рефлексії над темами традиції, зв’язку поколінь, світоглядних цінностей. Ще раз зініціювати на суспільному рівні дискусію про основи громадянського суспільства – повагу і терпимість до різних культур, націй та релігій. Про потреби мислити категоріями спільного блага і спільної безпеки в регіоні, який має у цьому свою особливу традицію.

 

Завдання проекту

 

1. Організувати виставку старих фотографій з особливим акцентом на погляди фотографованих

2. Привернути увагу до виставки засобами зовнішньої реклами

3. Організувати і провести пересувну виставку містами і містечками колишньої Галичини (також на території Польщі – виставку запрошено в Краків на жовтень 2013 р.)

4. Підготувати супровідні публічні акції (круглі столи, прес-конференції, дискусійні клуби тощо) в рамках презентації пересувної та стаціонарної виставок.

5. Зініціювати низку матеріалів у ЗМІ, які б привернули увагу широкого загалу до пропагованої теми.

 

Пам’ятаймо, чого нас вчили Габсбурґи і що написано на емблемі РВГ та Музею Ідей – VIRIBUS UNITIS!

версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини