рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

25-02-2013, 00:48 Володимир Павлів  

Де закінчується Галичина?
Де закінчується Галичина? Ми звикли, що Галичина – це поняття історичне і культурне. Історичні її межі легко знайти на старих мапах. Культурне означення дається важче. Для українського сьогодення ці питання не є важливими, але для галицького майбуття – так.

Чи здатні ми будемо визначити обриси Галичини – її адміністративні межі та ідентичність її мешканців – якщо виникне така необхідність? Наприклад, в рамках територіально-адміністративної реформи, котра передбачає укрупнення регіонів, шляхом поєднання кількох областей.

Хто мав би рисувати контури такої імовірної нової Галичини – чиновник у Києві? За якою логікою і за якими взірцями? Варто вже зараз думати над тим, чи намальована в столиці мапа нашого регіону підійде нам – його мешканцям. А з іншого боку – чи намальована вона, наприклад, у Львові, відповідатиме очікуванням населення?

Адже населення цього регіону зазнало величезних змін за останні сім десятиліть. Чи відчувають себе галичанами нові мешканці Галичини, що вкладають у це поняття і чи хотіли б жити в суб'єкті адміністративного поділу з такою назвою? Можливо задля визначення його меж та назви доведеться проводити референдуми і як реагуватимемо, якщо їхні результати не будуть відповідати нашим очікуванням?

Про це поговоримо на засіданні Галицького дискусійного клубу «Митуса», у понеділок 25 лютого
версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини