рух відродження галичини 
Забули пароль?
 

Реєстрація

20-02-2013, 19:59 admin  

ГАЛДАК запрошує на першу відкриту академію
ГАЛДАК запрошує на першу відкриту академію Перша відкрита "Галицька Дебатна Академія" (ГАЛДАК) відбудеться 16 березня в місті Тернопіль в арт-ресторації "Шинок" (вул.Замкова,10А; нижня заля) о 15:00. Предмет обговорення: "Доцільність розвіртуалізації Галичини".Онлайн-репліки:
Василь Махно (З'єднані Держави Америки, Нью-Йорк),
Микола і Христя Максименки (Федеративна Республіка Німеччина, Дрезден/Ляйпціг),
Максим Заміховський (республіка Україна, Київ)

Почесні гості:
Антон Рекуш (голова міського осередку ГО "За чисте місто"),
Володимир Бурий (голова Фонду розвитку міста Тернополя ім. Володимира Лучаковського),
Володимир Явнич (співзасновник фотоагенства "Дубельтівка"),
Ева Монастирська та Віра Милян-Монастирська (муза та фотокор "Галичина.Інфо"),
Зорян Безкоровайний та Світлана Фролова (фронтмен та вокал гурту "Nameless (UA, Ternopil)"),
Ігор Дячинський (співвласник спортбару "Барселона", директор фірми "Сателіт"),
Ігор Мамус (партнер у арт-бар "Коза" та ресторан "Шинок"),
Оксана Ратушняк (керівник соціальних проектів ГО(і) "Центру розвитку Тернопільщини"),
Тарас Волинець (вільний поет, громадянин Тернополя),
Тарас Королюк (туроператор "Оксамит-КЛ", арт-кафе "Соломія"),
Юрій Кучерявий (поет, філософ, модератор у літературній кав'ярні "Кабінет"),
Ярослав Качмарський (арт-менеджер ГО "Коза")

“Доцільність розвіртуалізації Галичини”


Щоб розібратися в цьому питанні і знайти рішення, якщо такі існують, слід визначитись з тим що таке “розвіртуалізація”? Які взаємопроникні засоби віртуального і реального світів існують в наявності і досяжні для Галичан, і, зрештою, зваживши актуальні виклики і власні потреби, відповісти на головне питання - якими з них і яким саме Чином слід скористатись Галичанам для задоволення вищих потреб не зашкодивши первинним.

Більшість розуміють розвіртуалізацію як зустріч інтернет-знайомців в реалі.
Згадаймо, що сам Творець всесвіту споконвіку приховується за ріжними “нікaми” та аватарками. І, очевидно, не має намір змінювати це аж до кінця часів, коли настане всесвітня развіртуалізація. Здавалося б, хто ж ми такі, щоб пнутись “поперед батька в пекло”?

Направду, - “хто такі Галичани” - тема окремішнього обговорення, проте недаремно кажуть, що “коли Галичанин народився - жид заплакав”. Саме ці два етноси (Галичани і гебреї) ведуть між собою споконвічну суперечку на предмет того, хто старший. Але залишимо те гелготіння, - повернімось до предмету.

Як відомо, за індустріальною епохою слідувала інформаційна, а віднедавна - проявляються уже конкретні риси постінформаційної епохи, принаймі деякі окремі представники і навіть цілі прошарки суспільств розгортаються у актуальній реальности вже. Щоправда, так само як кроманьйонці свого часу співіснували рівночасно з пітекантропами, подібно і в сучасному світі співіснують Єнакієве і Віндзор, і нема на те ради, та й поготів.

Ми мусимо якось миритись з тим що маємо, або ні, а може і не мусимо. А маємо певну територію, заселену певними мешканцями, поділену на певні суспільні групи, і кожен з нас ідентифікує себе з якоюсь чи кількома такими субпоспільствами, при тім ці спільноти функціонують рівночасно десь у віртуальних світах, часом навіть не перетинаючись, попри спільність інтересів. Тож чи варто “відкрити карти” - а раптом виявиться, що в нас більш ніж досить спільних потреб і бачень, і від такої “розвіртуалізації” виграють усі?

Віртуальні засоби трансформації реального світу яскраво продемонстрували Facebook та Twitter-революції 2009-2011 років (в Молдові, Ірані, Тунісі, Єгипті) та Skype-революція (в Сирії, котра триває нині) з одного боку та соцмережі націлені на електронну демократію в США, а саме Change.org (яка дозволяє громадянам створювати онлайн-петиції), POPVOX (платформа надає громадянам можливість відстежувати законодавство і висловлювати підтримку чи несхвалення, які потім пересилаються персонально парламентарям) та Votizen (оцифрований реєстр виборців дозволяє учасникам дізнатися, хто з їх віртуальних знайомців є однодумцем, а хто - ні).

Сподіваюсь, шановне товариство, об'єднане Галицькою Дебатною Академією, достатньо матуроване і адекватне, щоб опустити цифрові революційні технолоґії, натомість, скориставшись досвідом електронної демократії, віднайти можливості для реальних втілень культурницьких, економічних, громадських ініціатив. Зокрема, про деякі конкретні речі піде мова під час прямих Skype-включень з тими людьми у різних куточках світу, котрі виявили зацікавленість цією ініціативою.

Отож, пані та панове, запрошуємо Вас до тотальної розвіртуалізації 16 березня, о 15:00, в місто Тернопіль, в арт-ресторацію “Шинок”. Рівночасно відбуватиметься онлайн-трансляція Академії та відбуватиметься відео-фіксація. Онлайн трансляцію та кінцевий змонтований відеоряд з місця події можна буде побачити на сайтах “Руху Відродження Галичини” та “Галичина.Інфо”.

Даян-Ярослав Монастирський, модератор ГАЛДАК


На допомогу гостям міста Тернопіль:
Добирання в інші міста (виїзд-прибуття) з Тернополя в післяобідній час:
  • * автобус Тернопіль - Львів: 19:30-22:00
  • * автобус Тернопіль - Івано-Франківськ: 19:30-22:45
  • * потяг Тернопіль - Львів: 18:30-20:43, і аж о 01:22-03:30
  • * електричка Тернопіль - Львів: 20:44-23:52
  • * потяг Тернопіль - Івано-Франківськ: аж о 01:22-06:12

Автор фото: Леонід Тіт

версія для друку

yrij.net
© Рух Відродження Галичини